קהילת ידידיה

ועד מנהל

פרוטוקול הישיבה מיום ה' תמוז תשע"ו, 11.7.16 שעה 20:00

 

 

מיקום הישיבה: מרכז דוב, בניין קהילת ידידיה.

נוכחים

ועד מנהל: דינה וינר, דוד גלייכר, יפה שירה גרוסברג, ברוך רוזן, ססקיה סוונסון מוס, ג'יי ג'יי מרקס, יוני המר קסוי, רפאל אמלאן (עדינה גולומבק מצטרפת בשעה 20:45ׂׂ)

ועדת ביקורת: דבורה גריינימן, שרון אדרי

מנהלת משרד: מרים פיין

 

דיון

 

1.            פרוטוקול הישיבה הרגילה האחרונה

בוצעו מספר תיקונים בפרוטוקול מאי 2016.

החלטה: הפרוטוקול המתוקן אושר פה אחד.

 

2.            ועד מנהל חדש

דינה:     תודה ליצחק הפורש. ברוך הבא לחברים החדשים. כל אחד יקבל חוברת שתסביר כל מה שמתרחש בבית הכנסת במהלך השנה. עדינה מעדכנת את החוברת עם החלטות. גם יש לה רשימות של אנשי קשר בין ועד המנהל לוועדות, ואנשי קשר לחגים.

 

3.            יושבי ראש

רפאל:   אשמח לכהן כאחד מיו"ר, אבל חושף בפני חברי הוועד, שאני יו"ר בקהילת בית הכנסת הספרדי-פורטוגזי. אני לא רואה ניגוד עניינים, אבל יש שיקול של זמן. כמו כן לרוב אני מגיע לתפילה בידידיה בעיקר בערב ולא בבוקר.

דינה:     אני מסכימה להמשיך כיו"ר, כך שיהיה אחת מנוסה – אני – ואחד חדש – רפאל. בשנה הבאה אוכל לפרוש ורפאל יהיה היו"ר המנוסה.

דינה: לגבי כהונה של רפאל, שאלתי את דבורה גריינימן מוועדת ביקורת ואת יהושע שופמן, והם לא רואים בעיה שרפאל יהיה יו"ר בשני בתי כנסת.

דיון:      התקיים דיון בעניין חלוקת תפקידים בין שני יושבי הראש.

החלטה: רפאל ודינה נבחרו פה אחד ליו"ר.

 

4.            השכרת הבניין לבית מדרש "הראל"

דוד:       הפצתי לכולם את הטיוטה של הסכם השכירות. (דבי הייתה היחידה שהגיבה). אני מקווה שניתן לאשר הערב. אבל יש בעיה: הראל רוצים שלט בחזית הבניין עליו כתוב בית מדרש הראל, כ"כ השם של התורם שלהם. רובנו חשבנו שאין בעיה עם שלט עליו השם של הראל, לא מוכנים לשלט עם שם של התורם; אבל שאול לא מוכן גם לשלט עם השם של הראל על חזית הבניין. שאול מוכן לשלט בצד הבניין ולא בחזית, בלי שם התורם; הצעתי זאת לשרונה מהראל היום, היא עדיין לא חזרה אליי.

יפה שירה: כיצד הדבר הגיע לידיעת שאול? אנחנו יצרנו קשר, או שהוא שמע על זה ודיבר אתנו?

דוד:       למיטב ידיעתי, שאול הוא זה שפנה למארק בעניין זה. כפי שהבנתי ממארק, לא רק לשאול מפריע, גם לבני משפחה אחרים שלו.

דינה:     הועד המנהל מוסמך לאשר שלט.

דבורה:  רצוי להבהיר שאם מבצעים עבודות בעניין הניקוז, הראל חייבים להרשות להם להיכנס.

דינה:     מובן מאליו שיעשו כן.

דבורה:  כלום לא מובן מאליו.

דינה:     ממילא אנחנו לא מצפים עבודות במהלך השנה, אולי לקראת הסוף.

ג'יי ג'יי: לא באמת מדובר בהסכם שכירות, אלא הסכם שימוש. אין להם זכות למנוע מאתנו כניסה לבניין, שימוש. זאת לא בעיה.

דיון:      בעניין השלט, בטיוטת ההסכם כתוב שהועד מאשר layout. אולי צריך להוסיף, שהוועד מאשר גם תוכן? ג'יי ג'יי: מציע לא לשנות את ההסכם, אלא לשלוח הודעת דוא"ל להראל שתבהיר, שזה לא רק layout אלא גם תוכן.

החלטה: טיוטת ההסכם מאושרת פה אחד. דוד גלייכר יפנה להראל לגבי השלט כדי להבהיר שהתוכן צריך להיות מקובל עלינו.

דוד:       אודיע לשרונה שאישרנו את טיוטת ההסכם, אבקש עמדתם.

יוני:       שימוש של הראל בשולחנות. ידוע לי כי הם ירצו לרכוש שולחנות ולהביא עמם, מקווים שהם יעמדו בהוצאה הדרושה לכך.

דיון בעניין השולחנות של הקהילה, יש הרבה שולחנות שבורים.

20:45: עדינה גולומבק מצטרפת.

 

5.            מרכז דוב

דינה:     ועדה מיוחדת, בה אני משתתפת, מחפשת פיתרון לנזקי המים למרכז דוב. נפגשנו ביום שישי. ההצעה הנמוכה ביותר שקיבלנו לטיפול יסודי בבעיה: 60,000 ₪. על כן, דניאל אביחי קרמר גיבש הצעה לתכנית לפעולה מיידית, פתרון לבעיות חריפות, מצ"ב ההצעה, אשר רונן מאמין יעלה עד מ-10,000 ₪.

דיון בהצעה הנ"ל, ובבעיה בכלל.

מרים:   בעונת הגשמים האחרונה, המים נכנסו מטרים רבים לתוך מרכז דוב.

דינה:     ייתכן וייקח שנים עד שהכול יתייבש תת-קרקעי. קיבלנו גם הצעה של חצי מיליון ₪ לתיקון יסודי של מרכז דוב. מציעה לאשר את הכיוון בהצעה של אביחי.

החלטה: כיוון זה מאושר פה אחד.

 

 

6.            קשר עם ארגון "יהדות מתחדשת"

דינה:     התקיימה פעילות במסגרתה נשים נתנו דברי תורה בבתי כנסת ברחבי הארץ, בחסות ארגון "יהדות מתחדשת", בשבילנו זה לא חדש אבל במקומות רבים זה ממש חידוש, משום מה לא פנו אלינו. חבל על העדר קואורדינציה בינינו לבין הארגון. מציעה שתהילה נחלון תהיה אשת קשר להדק שיתוף פעולה בינינו לבין הארגון.

החלטה: מאושר פה אחד.

 

 

 

7.            חברות וימים נוראים

 

עדינה:   אשלח לכל חברי הוועד את החוברת שהכינה פנינה על הפעילות של בית הכנסת במהלך השנה. כ"כ אשלח google doc שכל אחד יירשם להיות אחראי לארגן פעולות מסוימות, כל אחד ייקח על עצמו לפחות פעולה אחת (חג, פעולה ניהולית, כד'). לא צריכים לעשות את הכול לבד, רק לקחת אחריות ולדאוג שהדברים יתבצעו. כ"כ אפיץ  google doc של חברי וועד שהם אנשי קשר עם הוועדות.

דיון:      בעניין הקשר עם הוועדות, מה התפקיד של אנשי קשר מטעם הוועד. דינה מציעה לדון בקרוב במבנה הוועדות.

עדינה:   אצור קבוצת דוא"ל kyvm4.

דיון:      צריכים איש קשר מהוועד בעניין חברות בקהילה, וימים נוראים. יש קשר בין השניים – חברות בקהילה קשורה למקומות ישיבה לימים נוראים. בשנה שעברה יושבי הראש טיפלו בנושאים הגלובליים (עידוד הרשמה לחברות בקהילה, קביעת הנחות, מקומות לימים נוראים, גבאים, תורנויות, ילדים וצעצועים, וכד'). יותר מידי עבודה בשביל שני אנשים. צריכים תת ועדה, בהשתתפות חבר וועד, שתטפל בעניינים גלובליים, כולל גיוס חברים חדשים, פעילות לחברים צעירים, כד'.

ססקיה: שוקלת להתנדב לתת ועדה כנ"ל.

ברוך:   בשנים האחרונות לקחתי אחריות על סידור התורנויות לימים הנוראים. לא אטפל בכך אישית השנה אבל אמצא מישהו שיחליף אותי.

דיוו:      האם יש מקום למקומות שמורים בימים נוראים? האם צריכים להסמיך את תת-הוועדה להכריע בעניינים מסוג זה (מקומות שמורים, כד'), או להשאיר את הסמכות בידי הוועד ?

דיון:      בשנה שעברה, לא היו מקומות שמורים לראש השנה; על אף זאת, מספר האנשים שנרשמו לחברות בקהילה היה דומה לשנה הקודמת. אחד הנושאים שגרמו להתמרמרות: אנשים משלמים על מקומות עבור אורחים, אפילו שאין מקומות שמורים, ועל אף שכל אדם שנכנס לבית הכנסת מקבל מקום בלי להזמין או לשלם. יצוין, כי התשלום עבור אורחים הוא אחד ממקורות ההכנסה של בית הכנסת, בלעדיו נצטרך להעלות דמי חבר.

נשאל, אם ניתן לעשות הרשמה לחברות און-ליין? תשובה: רק אם וורן ישנה את מערכת המחשוב.

דיון:      אם יש מקום לשנות את טופס החברות, ובין היתר, אם להמשיך לציין בקשה למקומות לימים נוראים. הוחלט להוריד רובריקות "מקצוע וכישרונות". מרים צריכה נוסח סופי כדי לשלוח אותו לחברים בקרוב. דינה לוקחת על עצמה להכין נוסח מקוצר.

דיון:      אם יש מקום להעלות דמי חבר? אם כן, האם יושבי הראש יכולים להחליט יחד עם מארק נולמן? ת: יושבי הראש לא הוסמכו להחליט בעניין, אלא הם ישוחחו עם מארק, ואם יחשבו שיש צורך בהעלאת דמי חבר, יעלו את העניין בפני הוועד.

                         

החלטות: יהיו מקומות שמורים, ושני מניינים, למוסף בראש השנה, כל נדרי, ונעילה.

                                            

                                                                                          רשמה: שרון אדרי